ВПЕРШЕ ЗАПОЧАТКОВАНО ПІДГОТОВКУ МАГІСТРІВ ЗА ОСВІТНЬОЮ ПРОГРАМОЮ «ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СЕКТОРУ БЕЗПЕКИ ТА ОБОРОНИ» (053 ПСИХОЛОГІЯ)


У 2024 році на базі кафедри психології та соціальної роботи Західноукраїнського національного університету започатковано підготовку здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за освітньою програмою «Психологічне забезпечення сектору безпеки та оборони» в межах спеціальності 053 Психологія.
Зазначена освітня програма є особливо актуальною у зв’язку з підписанням Президентом України Указів № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», №273/2023 «Про Комплексний стратегічний план реформування органів правопорядку як частини сектору безпеки і оборони України на 2023-2027 роки», реалізацією Законів України «Про національну безпеку України» № 2469-VIII в редакції від 31.03.2023 р. (Розділ IV. Сектор безпеки і оборони) та «Про Державний бюджет України на 2024 рік» № 3460-ІХ від 09.11.2023 р. (статті 25, 43), а також подальшим тривалим подоланням наслідків збройної агресії Російської Федерації та потребами національного ринку праці.
До складу сектору безпеки і оборони входять: Апарат Ради національної безпеки і оборони України; Міністерство оборони України; Збройні Сили України; Державна прикордонна служба України; Національна гвардія України; Служба безпеки України; Міністерство внутрішніх справ України; Національна поліція України; Державна міграційна служба України; Державна служба України з надзвичайних ситуацій; Управління державної охорони України; Державна спеціальна служба транспорту; Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України; розвідувальні органи України, що підпорядковані різним національним службам та управлінням.
Освітню програму «Психологічне забезпечення сектору безпеки та оборони» реалізовуватимуть шість штатних докторів психологічних наук, сертифіковані психотерапевти, залучені профільні фахівці-практики з психології діяльності в особливих умовах, а також запрошені представники Національної академії Національної гвардії України та Національного університету оборони України.
Навчання за анонсованою освітньою програмою відбуватиметься за денною та заочною формами навчання й триватиме 1 рік 4 місяці. Впродовж цього періоду здобувачі вищої освіти опановуватимуть такі навчальні дисципліни: «Психологічна профілактика та кризове консультування», «Медична психологія у секторі безпеки та оборони», «Психосоматика», «Психологія інформаційного протиборства», «Психологічне забезпечення службово-бойової діяльності», «Соціально-психологічна корекція та реабілітація», «Психологічна робота із сім’ями військовослужбовців», «Соціально-психологічна експертиза», «Конфліктологія та медіація», «Іпотерапія» та інші.
Додаткову інформацію щодо вступу та особливостей провадження освітнього процесу можна з’ясувати у завідувача кафедри психології та соціальної роботи (Андрій Гірняк, тел. 096 1063505).