Толока у Вишнівці


Вишневецький палац – виняткова історична перлина і пам’ятка архітектури національного значення. Ця унікальна резиденція за архітектурною неповторністю важлива для України так само, як палац князів Радзивіллів у Білорусі, королівський Вавель у Польщі або Версаль у Франції. Така краса не може обійтися без гідної оправи. Тож, навколо фамільної резиденції розлогу тінь і тихий затишок для відвідувачів створюють 370 вікових дерев в обрамленні сосен і ялин, лісових буків та ясенів, каштанів, сріблястих тополь, дубів і кленів. Вишневецький парк – колиска спокою і затишку – навряд чи когось залишить байдужим.

Задля збереження належного вигляду культурної спадщини національного масштабу зовнішній вигляд палацово-паркового комплексу постійно намагаються підтримувати коштом меценатів та спонсорів.

Колектив юридичного факультету ніколи не залишався осторонь збереження та облагородження історико-архітектурних пам’яток. Тому 26 квітня 2018 року  78 студентів та 7 викладачів ЮФ ТНЕУ завзято відгукнулися на запрошення генерального директора Національного заповідника «Замки Тернопілля» Анатолія Вікторовича Маціпури допомогти прибрати територію Вишневецького парку.

Щоб зробити довкілля чистішим, а простір довкола себе приємним і комфортним усі волонтери ЮФ дружно і завзято взялися за віники і граблі й облагородили місце локації. Активісти згрібали торішнє листя, траву, підмітали, збирали сміття. В результаті усе сяяло чистотою та ошатністю.

Також усі бажаючі змогли поєднати благородну корисну справу із приємним духовним та культурним збагаченням, а саме – відвідати овіяний легендами і славою палац, погуляти по тінистих доріжках чисто прибраних галявин.

Потрудилися всі на славу, і, як відомо, фізична праця пробуджує неабиякий апетит. Тож, інтенсивна трудова терапія на лоні природи завершилася неперевершеним імпровізованим барбекю від декана юридичного факультету Сергія Володимировича Банаха. Окрім того, що навели чистоту та затишок паркового комплексу, уся факультетська родина наповнилася позитивними емоціями, гарним настроєм та неймовірними відчуттями.

Приємно втомлені і безмежно задоволені студенти діляться своїми враженнями:

«Вчора із нашим рідним факультетом ми відправилися до Вишневецького замку з метою зробити його неймовірні краєвиди чистішими. Завзято попрацювавши, ми мали змогу роздивитися чарівну красу цього місця, побувати на екскурсії в палаці та збагатитися позитивними емоціями» (Настя Болюх – студентка гр. ПС-31)

«Було дуже весело і просто круто! Я щиро радий, що провів так продуктивно час із студентами та викладачами рідного факультету. Окрема вдячність нашому декану за такий неперевершений пікнік!» (Роман Ніколаєв – староста гр. ПР-23).

«Разом із сім’єю юридичного факультету я мала можливість побувати у Вишневецькому замку-палаці та допомогти у прибиранні території парку. Цей день був дуже хорошим та позитивним. Після дружнього прибирання  ми всі насолодилися смачним барбекю від декана ЮФ. А ще нас очікувала дуже весела фотосесія під несподіваним дощем. Це було незабутньо. Я дуже щаслива, що побувала там» (Іванка Коник – студентка гр. ПС-31).

«На мою думку, заходи, спрямовані на підтримання чистоти навколишнього середовища, надзвичайно важливі, адже ми самі будуємо планету, на якій живемо. Я був радий долучитися до ініціативи студентів та викладачів юридичного факультету ТНЕУ та допомогти облагородити паркову зону Вишневецького замку. Вірю, що такі заходи не тільки згуртовують студентів, але й приносять користь навколишньому середовищу» (Блессет Кaнтi-Бленксон – студент гр. ПРа-11).

Щасливі та благословенні на добрі справи і світлі помисли поверталися усі додому. Адже здавна вважається, що добра безкорисна праця допомагає людям очистити свої душі й духовно відродитися.