СПІВПРАЦЯ КАФЕДРИ ПСИХОЛОГІЇ ТА СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ ЗУНУ З ТЕРИТОРІАЛЬНИМИ ГРОМАДАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ


19-20 вересня у Байковецькій обʼєднаній територіальній громаді, м.Тернопіль у межах проєкту «Міжвідомча співпраця у сфері охорони здоров’я / UKR2303 Institutional Cooperation in the Health Sector» у співпраці з Норвезьким Регіональним Центром протидії насильству, травмі та суїциду (RVTS Øst), Центру психічного здоровʼя Києво-Могилянської академії, Школи соціальної роботи НаУКМА та ГО «Слова допомагають», за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії та Міністерства охорони здоров’я Норвегії відбувся 2-денний тренінг «Кризовий менеджмент у громадах». Тренінговий курс провела кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології та соціальної роботи Ятищук Анастасія Анатоліївна.
Метою тренінгу було підвищення рівня обізнаності учасників щодо стратегій ефективного управління кризовими ситуаціями, розвиток навичок прийняття рішень, вдосконалення комунікаційних процесів і зміцнення співпраці в громаді для забезпечення її стійкості та швидкого відновлення.
У навчанні взяли участь представники центру надання соціальних послух Байковецької громади та медики.
Учасники тренінгу мали змогу:
🔸Ознайомитися з основними принципами кризового менеджменту в громадах під час надзвичайних ситуацій і навчитися практично застосовувати конкретні психологічні інструменти.
🔸Зрозуміти ключові принципи підтримки різних груп населення в умовах надзвичайних ситуацій.
🔸Дослідити основи самопіклування для фахівців у кризових ситуаціях.
🔸Ознайомитися з основними підходами до мультидисциплінарної співпраці та управління кризами на рівні громади до, під час і після надзвичайних ситуацій.
По завершенню тренінгу учасники:
🔹Навчилися оцінювати ризики та здійснювати їх аналіз у громаді.
🔹Здобули навички планування дій у кризових ситуаціях, зокрема розробка кризових планів та сценаріїв реагування. (Профілактика/ помʼякшення наслідків, готовність, реагування, відновлення).
🔹Навчилися якісним комунікаційним стратегіям, а саме ефективним методам комунікації з населенням під час кризи.
🔹Здобули базові знання та навчилися технікам надання першої психологічної допомоги постраждалим.
🔹Вивчили поняття ресурсного управління та як ефективно використовувати і координувати ресурси громади у кризових ситуаціях.
🔹Усвідомили та осмислили важливість співпраці з різними організаціями та необхідність взаємодії громади з державними, приватними та неурядовими організаціями для підтримки громади.
Наприкінці навчання учасники відзначили, що такий тренінг важливий для громад, оскільки навчає ефективно реагувати на надзвичайні ситуації, зменшуючи ризики та втрати. Крім того, це зміцнює соціальні зв’язки та довіру серед мешканців, забезпечуючи стійкість громади.