ПІДПИСАНО ДОГОВІР ПРО ПАРТНЕРСТВО ТА СПІВПРАЦЮ МІЖ ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИМ НАЦІОНАЛЬНИМ УНІВЕРСИТЕТОМ ТА УКРАЇНСЬКОЮ АКАДЕМІЄЮ МЕДІАЦІЇ





Медіація є важливим способом вирішення соціальних конфліктів, а право громадян на медіацію – базовою соціальною послугою, що гарантується низкою нормативних документів. Відтак уже сьогодні у професійній підготовці соціальних працівників, психологів та юристів потрібно забезпечувати медіаційну компетентність цих фахівців. Власне Класичний університет Тернополя уже багато років здійснює підготовку зазначених спеціальностей.
Безцінним у цьому контексті для викладачів і здобувачів вищої освіти є досвід роботи Української академії медіації, яку очолює Луїза Романадзе. Саме представниками цієї організації видано перший в Україні підручник «Медіація в професійній діяльності юриста», методичні рекомендації для викладачів та проведено понад 500 різноманітних просвітницьких і навчальних заходів в усіх областях України.
Також членами Української академії медіації, за фінансової підтримки ЄС, розроблена авторська розвиваюча гра «Майстер комунікації», котра спрямована на підвищення медіаційної грамотності дітей, підлітків і юнаків. Власне викладачі кафедри психології та соціальної роботи ЗУНУ можуть взяти участь в апробації ефективності та експертній оцінці цього новітнього психодидактичного інструменту. Адже правничі аспекти медіації уже доволі детально описані, а психологічні та соціальні потребують більш детального наукового пізнання. Особливо ефективною видається співпраця в рамках навчальних дисциплін «Конфліктологія та медіація», «Соціальна робота з різними групами клієнтів», «Вікова та педагогічна психологія» та іншими, котрі спрямовані на оволодіння навичками сімейної медіації та медіації у сфері освіти.
Водночас представники Української академії медіації є співавторами закону «Про медіацію», входять до робочих груп з розробки законопроєктів, що утворювались профільним Комітетом Верховної Ради України та Міністерством юстиції України. Також УАМ докладає зусиль до вибудовування в Україні стандартів навчання та практики медіаторів. За їхньої участі розроблено Кодекс етики медіатора НАМУ та Кодекс професійної етики, Основні засади навчання базовим навичкам медіатора, Засади навчання базовим навичкам сімейного медіатора тощо.
Окремої уваги заслуговує можливість залучення фахівців кафедри психології та соціальної роботи ЗУНУ до реалізації окремих етапів грантового проєкту «Consent: підвищення в Україні ролі альтернативного вирішення спорів з фокусом на медіацію». Адже саме Луіза Романадзе є керівником зазначеного проекту, що реалізується за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Справедливість для всіх», та за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах Проєкту «CONSENT».
Сторони погодили, що координація співробітництва та науково-практичного консультування від імені Західноукраїнського національного університету буде здійснюватися кафедрою психології та соціальної роботи.
З боку партнерів ЗУНУ були присутні:
1. Романадзе Луїза Джумберівна – адвокат, медіатор, тренер з медіації, PhD, заслужений юрист України, Президент Української академії медіації, співзасновник та почесний член Національної асоціації медіаторів України, член Наглядової ради Асоціації сімейних медіаторів України.
2. Совик Яна Русланівна – уповноважений представник Громадської спілки «Українська академія медіації», асистент керівника проєкту УАМ «Consent».
Діймо разом, працюймо на перспективу, робімо свій вагомий внесок у Перемогу!
Слава Україні!