Освічена людина вчиться усе своє життя

Щороку під егідою ЮНЕСКО у другій декаді вересня в 50 країнах світу, в тому числі й Україні, проводиться Міжнародний «Тиждень освіти дорослих». Це чудова нагода ще раз привернути увагу суспільства до важливості навчання впродовж усього життя, присвятити свій час збагаченню багажу вже набутих знань. «У рамках ХІХ Міжнародного «Тижня освіти дорослих» в Україні у ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» був організований представницький семінар «Теорії свідомості людини». До його проведення також долучилися такі поважні установи та організації, як Державний інститут сімейної та молодіжної політики України, НДІ українознавства МОН України, Київська міська державна адміністрація, EUROPEAN ASSOCIATION for SECURITY, Національна спілка художників України, об’єднання працівників культури України, Всеукраїнське наукове Товариство Івана Огієнка, Міжнародна академія культури безпеки, екології та здоров’я, Всеукраїнська спілка ліквідаторів-інвалідів-86, ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів», Федерація інвалідів систем спортивної реабілітації «Тамарина», ГО «Інтелектуальний штаб громадянського суспільства», Центр духовного розвитку та творчої ініціативи «Гармонія», студія-галерея «Ми духом незламні» та Всеукраїнська організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»». Увазі присутніх був запропонований широкий спектр різнопланових цікавих доповідей і виступів, під час обговорення яких зав‘язалася жвава дискусія. Зокрема, Анатолій Фурман, голова ГО «Інтелектуальний штаб громадянського суспільства», головний редактор Всеукраїнського наукового психологічного журналу «Психологія і суспільство», професор, доктор психологічних наук, завідувач кафедри психології та соціальної роботи Тернопільського національного економічного університету, розповів, як піднята на семінарі тема висвітлюється у редагованому ним фундаментальному психологічному виданні. У підсумку заходу його учасники ухвалили рекомендації щодо ціложиттєвого освітнього зростання дорослих людей. Вони стануть в нагоді як працівникам органів державної влади, так і закладів освіти й громадських організацій. «Життя є освіта» – писав наш Великий Кобзар Тарас Шевченко. Ця незаперечна істина підтверджена не лише його власним досвідом. Геніями народжуються десятки, а сотні тисяч стають знаменитими і досягають омріяних вершин, постійно оволодіваючи новими знаннями. Людина ж, яка перестає навчатися, зупиняється у своєму професійному та особистісному розвитку. Такий месседж щорічно прагне донести людству Міжнародний «День освіти дорослих».