Міжнародна конференція
На базі юридичного факультету ТНЕУ відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід»
Уже третій рік поспіль колектив юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету радо зустрічає колег, науковців та партнерів з різних куточків світу задля розширення і зміцнення наукової співпраці й авторитету ТНЕУ у міжнародному освітньому співтоваристві.
Оскільки важливим напрямком роботи університету є запровадження новітніх підходів до створення єдиного європейського наукового простору досліджень, освіти та інновацій, 20-21 квітня 2018 року на базі юридичного факультету відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід». Захід проводився під егідою Міністерства юстиції України, Асоціації українських правників, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Люблінського католицького університету Іоанна Павла ІІ (Польща), Пряшівського університету (Словаччина) за участі науковців з Польщі, Німеччини, Італії, Грузії, Словаччини та інших країн.
З вітальним словом до гостей звернувся ректор ТНЕУ, доктор економічних наук, професор Андрій Ігорович Крисоватий, побажавши усім конструктивного діалогу й ефективної співпраці. Також до вітальних слів долучилися декан юридичного факультету кандидат юридичних наук Сергій Володимирович Банах, спостерігач спеціальної місії ОБСЄ в Україні Джоржіо Зельковіч (Італія), начальник Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Едуард Станіславович Кольцов, професор Київського університету права Національної академії наук України Петро Дмитрович Біленчук, професор Люблінського католицького університету Івана Павла ІІ Ян Зімний (Польща), голова апеляційного суду Тернопільської області Богдан Ориславович Гірський, cтарший науковий співробітник Інституту Східноєвропейського права Тіна де Вріз (Німеччина), професор Батумського державного університету ім. Шота Руставелі Анзор Макхарадзе (Грузія).
Цьогоріч конференція проводилася у дещо новому форматі. До уваги учасників було представлено роботу у 8-ми платформах, на яких обговорювалися актуальні питання загальнотеоретичних та історико-правових основ державотворення, публічно-правових та приватно-правових засад захисту прав людини, досить дискутивним виявилося обговорення проблем протидії політичній корупції. Також науковці зосередили свою увагу на новітніх трендах та глобальних викликах у розвитку міжнародного права, організаційно-правових аспектах економічної безпеки, психологічних концентрах міжсуб’єктної взаємодії у соціально-правовому полі України та історико-культурному й правовому вимірах сучасного інформаційного суспільства. Окрім цього, активну участь у роботі конференції взяли адвокати Тернопільської області.
Надзвичайно актуальною, корисною та цікавою була дискусійна панель, присвячена Дню Землі у формі Модельованого засідання Youth Climat Summit G20 «THE EARTH IS ALL WE HAVE IN COMMON». Учасники мали змогу виступити та поспілкуватись із студентами й практиками, успішно імплементуючи принципи циркулярної економіки на локальному рівні.
Сподіваємося, що усі напрацювання науковців стануть новим поштовхом для подальшої плідної й ефективної діяльності, а організована науково-практична конференція на юридичному факультеті ТНЕУ буде підтвердженням тісної міжнародної співпраці, відкриваючи нові можливості до укладання перспективних угод, налагодження подальших науково-практичних зв’язків та зміцнення дружніх стосунків.
Представники нашої кафедри взяли активну участь у підготовці і проведенні цього велелюдного дійства.