Авторська лекція д.психол.н., професора Анатолія Фурмана "Методологічний профіль наукової школи IV покоління"

29 листопада 2021 року об 11:00 в ЗУНУ відбулась відкрита авторська авторська лекція професора Анатолія Фурмана «Методологічний профіль наукової школи IV покоління». Зазначене наукове дійство для аспірантів Західноукраїнського національного університету відбулося в рамках вивчення навчальної дисципліни «Методологія та організація наукових досліджень». Сподіваємося, що саме в умовах онлайн навчання пропонована відеопрезентація стане прекрасною нагодою для молоді долучитися до світу методології та спричинить не тільки розширення науково-дослідницьких горизонтів майбутніх науковців, а й стане наріжним каменем у методологічному фундаменті їхніх дисертаційних робіт. Адже на переконання автора методологія не тільки ширша від науки, тому що ставить своїм головним завданням навчити людину невластивого для неї рефлексивно-діяльного мислення, а й методологування виходить за обмежені рамки як наукового підходу з його параметрами та ознаками, так і будь-якого, й навіть зрілого (скажімо, філософського, міждисциплінарного чи інженерно-технічного) теоретизування, оскільки передбачає вихід на безмежні простори практикування у різних вимірах людського буття: від науково-прикладного до соціального, від технічного до гуманітарного, від проєктного до експертного, від колективного до особистісного та індивідуальнісного.
Як ніколи актуальними сьогодні є слова видатного Олександра Зінченка «Методологія — це мистецтво інтелектуальної боротьби». Отож справжня боротьба відбувається не лише за території, а першочергово за свідомість юних інтелектуалів. Власне заснована Анатолієм Васильовичем науково-методологічна школа упродовж трьох десятиліть своєї новітньої історії колективних дослідних і культурних здобутків, має яскраво виражені націєтворчі цілі, зміст, характер. Через збалансоване задіяння вишуканої рідної мови (текстів) і живого мовлення (спілкування), символічних засобів і графічних зображень утверджується, бодай у локалізованих оазах штучної актуалізації вищих ментальних і духовних цінностей, справжній український спадок — осердя живильного, вільного і водночас відповідального національного духу.
Vivat Academia! Vivant professōres!
Переглянути лекцію можна на каналі YouTube https://www.youtube.com/watch?v=AxHC8f7eiQM