Візит студентів Школи професійного розвитку «Акме» до Центру соціальної реабілітації для дітей інвалідів

23 жовтня студенти-учасники Школи професійного розвитку для майбутніх психологів та соціальних працівників «Акме», що функціонує на юридичному факультеті, з ініціативи доцента кафедри психології та соціальної роботи Марії Богданівни Бригадир, відвідали Центр соціальної реабілітації для дітей інвалідів, де ознайомлювальну лекцію відвідувачам прочитала психолог, заступник директора центру Мушій Віта Григорівна.

Фахівець розповіла про спеціалізацію закладу, методи роботи із різними групами дітей. Особливо пізнавальним було знайомство із методикою італійського педагога, ученої і мислителя Марії Монтессорі. Педагогіка Монтессорі підкреслює і розвиває потенційні здібності дитини, використовуючи спеціально розроблені навчальні матеріали, та ретельно підготоване середовище, приділяючи велику увагу незалежності дитини та її індивідуальним потребам. Задача методу полягає у підготовці дитини до життя, а не до школи. Монтессорі-культура міцно побудована на незалежності мислення і дій та повазі до себе, однолітків, викладачів, дорослих і світу навколо. Вважається, що, маючи впевненість і повагу, дитина виросте в дорослого, який досягне великих здобутків.

Також студентів дуже вразила сенсорна кімната, тому що це інструмент для розширення світогляду дітей, їх пізнавального розвитку та зняття стресу і розслаблення.

Студенти про враження від почутого та побаченого: «Нам дуже сподобався цей заклад, специфіка його роботи, колектив, який здійснює колосальну роботу для того, щоб допомогти дітям, які цього потребують».