ПРАКТИКООРІЄНТОВАНЕ НАВЧАННЯ НА КАФЕДРІ ПСИХОЛОГІЇ ТА СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ ЗУНУ


У межах дисциплін «Соціальна інклюзія» (викладач к.пед.н., доцент Шафранський В.В.) та «Психологія праці» (викладачка к.е.н., доцент Миколюк С.М.) студенти груп СР-31, ПС-31 та ПС-41 відвідали 23 квітня Петриківський обласний комунальний дитячий будинок-інтернат, поспілкувалися із директором закладу Новосадом Михайлом Івановичем та оглянули територію й умови проживання молодих людей, які перебувають у закладі.
Культорганізатор закладу Беднарська Любов Богданівна звернула проінформувала, що Петриківський дитячий будинок-інтернат працює з 1967 року й спеціалізується на вихованні та навчанні дітей з вадами розвитку. Тут створена особлива атмосфера, у якій дітям легше пройти соціальну реабілітацію. На сьогодні у закладі проживає 81 дитина.
Студенти побачили як діти з особливими потребами сприймають світ, як вони спілкуються та взаємодіють одне з одним. Ключовим моментом візиту була можливість студентів спостерігати за роботою інструктора з трудової адаптації Собчук Ольги Іванівни. Вони побачили професійну фаховість та відчули справжню вдячність за її роботу та зусилля, спрямовані на допомогу дітям із особливими потребами.
Вивчаючи та спостерігаючи різноманітні методи роботи з цією аудиторією, студенти отримали безцінний досвід, який допоможе їм у майбутній професійній діяльності. Особливо студентам було приємно познайомитися із працівницею закладу Сапрун Іриною Степанівною – випускницею нашої кафедри спеціальності «Соціальна робота». Ірина Степанівна працює у закладі соціальним працівником та із вдячністю згадує викладачів своєї рідної кафедри, особливо Фурмана Анатолія Васильовича, Біскупа Віталія Степановича та Підгурську Марію Василівну.
Відвідини Петриківського обласного комунального дитячого будинку-інтернат стали не лише можливістю поспілкуватися, а й унікальною можливістю вивчити світ особливих дітей. Така взаємодія принесла студентам неймовірні враження та нові уявлення про роль психолога і соціального працівника в житті дітей з особливими потребами.